Vhodný způsob, jak určit, zda jste či nejste obézní

Být obézní určitě není žádná velká výhra, a proto byste se měli snažit, abyste se tomuto stavu vyhnuli. Předejít se tomu dá cvičením i vhodnou dietou.

Vhodný způsob, jak určit, zda jste či nejste obézní

Obezita je dnes docela velkým strašákem, alespoň tedy co se západní civilizace týče. Sama o sobě nemusí vyloženě dělat problémy, ale nabalují se na ni rozličné nemoci, často i chronického charakteru. Tyto choroby pak jde velice složitě léčit, a to i když se danému jedinci podaří zhubnout. V našich končinách se žel nejedná o nic výjimečného, spíše naopak. Sice v České republice není situace tak vážná, jako například v USA, ale vzhledem k trendu se toho můžeme poměrně brzy dočkat. Problémy s nadváhou mají totiž stále častěji i menší děti, které si špatné návyky z dětství s sebou vezmou i do dospělosti.

Grapefruit

Zabránit se tloustnutí dá samozřejmě hlavně s pomocí pravidelného pohybu, správného jídelníčku a také neustále kontroly hmotnosti a samozřejmě BMI. To zjistíte pomocí BMI kalkulačky, ovšem očekávejte, že nebudete ke správnému výpočtu potřebovat pouze hmotnost jako takovou, ale rovněž je nutné znát svou výšku a také uvést věk.

Jezte zdravě

V případě, že vaše BMI bude s časem růst, je potřeba šlápnout na brzdu. Někdy to nemusí být nic razantního, ale často je lepší zvolit spíše radikální obměnu jídelníčku než pak litovat, že stále tloustnete. Ani super zdravý jídelníček nemusí být vyloženě nechutný, právě naopak. Zelenina, ovoce a konec konců i luštěniny chutnají skoro každému, a to jsou právě suroviny, po kterých se hubne nejvíce. Dopřát si můžete samozřejmě i maso, ale zapomeňte na vepřové hody, povolené jsou hlavně ryby, případně drůbeží. Ideálně obé připravovat s minimem tuku.

Plátky grepu

Profesionální pomoc

Někdy si člověk sestaví v dobré víře jídelníček, o kterém si myslí, že bude plně funkční a ono ne a ne zhubnout. V takovém případě je dobré vyhledat specialistu, který má s výživou a vším, co s ní souvisí bohaté zkušenosti. U nás jsou to hlavně dietologové a nově i nutriční specialisté. V druhém případě se většinou jedná o soukromé osoby, a tudíž konzultaci budete muset asi zaplatit.