Do solária se solární kosmetikou

Možná to bude znít nadneseně a přehnaně, ale pod solární lampy byste měli vstupovat ošetřeni speciální solární kosmetikou. Ta se totiž od běžných opalovacích krémů výrazně liší. Nejde pouze o reklamní záležitost, o podporu producentů kosmetických přípravků a o propagaci solárií, tato zvláštní kosmetika skutečně koresponduje se spektrální hodnotou UV záření, které se od toho slunečního nepatrně odlišuje.

krém na kůži

Především je třeba pokožku dokonale hydratovat. Pobyt v solární vaně solária Brno ji bude vysušovat, a jestliže je vaše kůže na slunění připravena a dostatečně chráněna, zareaguje tak, jak má. Na povrchu suché kůže se navíc tvoří jemné téměř neviditelné šupinky, které UV záření odráží, a ta pak hůře pigmentuje. Laboratorní testy prokázaly o 40 procent vyšší účinnost při opálení kůže s touto kosmetikou ve srovnání s opalovacími krémy, které lidé používají u moře.

opalovací potřeby

Snižování tvorby vrásek, zpomalování stárnutí kůže, antioxidační činidla

Kvalitnější, a pochopitelně i dražší, krémy obsahují složky, které brzdí rozpad kolagenu, tím pádem i stárnutí kůže a tvorbu vrásek. Kvalitní krém je doplněn i o přírodní složky antioxidantů, a ty brání vzniku volných kyslíkových radikálů. Výrobci dnes pamatují ve svých kosmetických produktech pochopitelně také na alergeny a snaží se dodávat na trh hypoalergenní výrobky.

Na pokožce, která je vystavena UV záření, dochází obecně k rozmnožování bakterií, což se může projevit nepříjemným zápachem, připomínajícím spáleninu. Některé krémy se na tento problém zaměřily a zápach snižují na minimum. Mnoho výrobců ve složení kosmetiky také vyzdvihuje látky zklidňující reakci pokožky na osvit, jedná se především o výtažky z aloe vera, nebo s přídavkem kokosového oleje.

krásný západ

Urychlení opálení s přírodními výtažky

Některé krémy obsahují složky, jež urychlují barvu opálení, jde čistě o látky na přírodní bázi a skutečně není třeba se jich obávat. Buď jsou to výtažky ze skořápek vlašských ořechů, nebo např. chinositol, což je aminokyselina získaná z karobu – svatojánského chleba. Ta podporuje urychlování tvorby melaninu – tedy opálení. Některé výzkumy potvrdily praktické zkušenosti s těmito výtažky, ve kterých uvádí o čtvrtinu kratší dobu vzniku pigmentace kůže ve srovnání s jejím přirozeným zhnědnutím.