Doplnění kolagenu při bolestech zad a kloubů

Bolesti zad, kloubů a svalů nepostihují jen starší lidi, ale i mladé vitální lidi. Může jít o genetiku, sedavé zaměstnání, málo pohybu, nevyváženou stravu a spousty dalších okolností, které vedou k bolestem zas a kloubů velmi mladé lidi. A není výjimkou, že záda bolí už i malé děti.

Již od útlého dětství je třeba děti učit zdravému pohybu, naučit je lásce ke sportům, ale i odpočinku, správnému sezení a protažení. Po dlouhém sezení v lavicích by měly mít možnost se protáhnou, proběhnout po venku a mít dostatek různorodé fyzické aktivity aby nebyla přetěžovaná jen nějaká část těla. Cvičit je třeba vyváženě i u dospělých. Při sedavém zaměstnání je velmi důležitá následná fyzická aktivita. A i pokud máte fyzicky náročnou práci, pak je dobré si odpočinou, tělo protáhnout, protože bývají přetěžovány jen určité svaly, jedna část těla je namáhána více než druhá.

kvalitn ívlasy

Je dobré se naučit i správně sedět, nést těžká břemena a zvedat je ze země, aby nedocházelo k ničení kloubů. Také náročné sportovní aktivity se posléze mohou s přibývajícím věkem podepsat na kvalitě kloubů i svalů. Přetěžování těla se následně jednou ozve. Proto je dobré dbát na prevenci. Mít dostatek odpočinku a dopřát tělu, svalům a zádům i odpočinek, relaxaci. Dopřát si masáž, horkou koupel a relaxaci.

relaxa v přírodě

Vhodné je také doplnit vitamíny a minerály, dbát na vyváženou pestrou stravu. Výborný je kolagen na klouby. Ten pomůže doplnit potřebný kolagen do kloubů a ty následně díky tomu nebolí, jsou odolnější a pružnější. Doplněním kolagenu také prospějete vlasům, nehtům a vaší pleti. Podpoříte tak celé tělo a budete se cítit vitálněji a zdravěji. Také další vitamíny, jako vitamín D a C jsou pro tělo prospěšné a mají vliv na stav těla i imunity i pohybového aparátu.

Kolagen na klouby tak můžete brát jako prevenci při namáhavé sportovní aktivitě, při bolestech kloubů, ale také při problémech s vlasy a kůží. S přibývajícím věkem je doplňování kolagenu o to žádoucí, abyste zachovali lepší funkčnost kloubů co nejdéle a tím předešlí bolestem, které se mohou s ubývající chrupavkou dostavit.