Nový, ale starožitný. Nábytek minulosti pro vaši budoucnost.

Říkáte si někdy, že dřív bylo vše kvalitnější, vkusnější, ale také praktičtější? Potom na vás čeká dobrá zpráva. Zatímco mnozí ještě skupují nábytek z obchodních řetězců, které nabízejí nízkou kvalitu za nízkou cenu, s minimální originalitou, a bez fantazie, někteří už přišli na tom, že i dobový nábytek může vypadat stylově, a především, jedná se o kvalitu, která se vyplatí. Ne každý však touží po nábytku, o jehož životě nic neví, tudíž neví, kdo na něj sahal, k čemu jej využíval, a jak se o něj staral. Není však problémem zakoupit nový, avšak originální, a kvalitně vyrobený český nábytek, jehož životnost skutečně odpovídá, a styl zapůsobí. Například na stránkách Svět pokladů, si vyberete z velkého množství designového nábytku vyráběného v české dílně, a to s certifikátem potvrzujícím jeho originalitu a kvalitu. Na odlehlém venkovském sídle zapůsobí dobře tradiční selský nábytek, na chatu se pak nejvíce hodí rustikální, nebo středomořský styl, pro romantiky je zde nábytek ve stylu Provence, seženete zde však i zámecký nábytek, ručně malovaný nábytek, nebo nádherné dobové dekorace a sběratelské předměty. A jaké je jeho stylové využití?

zámecká hala

V kuchyni s vůní babiččiných dobrot

Jistě jste již postřehli trend kuchyní v dobovém designu, kdy se vyrábějí na styl starožitných jak kuchyňské skříňky, tak i spotřebiče. Jedná se však většinou o kvalitní, moderní spotřebiče, které vám babiččinu kuchyňku připomenou pouze svým designem. Pokud právě nad takovou kuchyní uvažujete, jistě s ní sladíte i jídelnu, kde se kromě masivního stolu, a krásných vyřezávaných židlí bude nádherně vyjímat například malovaná kredenc, nebo masivní potravinová skříňka.

toaletní stolek

Královská ložnice, nebo pokoj mladé princezničky?

I co se spánku týče, je potřeba každý pokoj vybavit tak, aby se v něm usínalo s pocitem klidu a spokojenosti. Pokud máte doma malou princeznu, která s nadšením hltá pohádky, denně vám vypráví o svých dobrodružstvích, nebude od věci zřídit jí komnatu, za jakou by se nestyděla ani opravdová princezna. Začněte zámeckou postelí s nebesy, pokračujte krásným kosmetickým stolkem s malovanými vzory, nebo pozlacenými úchytkami, přidejte kvalitní taburet, a velkou šatní skříň.