Nový domov v mobilní dřevostavbě

Současná doba je natolik napjatá, že nelze vůbec hovořit o tom, že nikdo z nás není vystaven stresu. Každého se enormně dotýká krize ve společnosti, která nás zasahuje po zdravotní stránce, ale i ekonomicky. Zvyšování cen energií, potravin a spotřebního zboží povede k rostoucím cenám nemovitostí a zřejmě i cenám nájemného. Neměli bychom být v tomto směru naivní a důvěřovat světlým zítřkům, které nám předpovídali již soudruzi za socialismu, ale měli bychom začít reálně uvažovat, zda si pořídit vlastní bydlení a co nejvíce se osamostatnit a oprostit od nezávislosti na vnějších vlivech.

moderní kuchyně

Mobilní dřevostavby top-mobilnidomy.cz se mohou v tomto směru stát opěrným pilířem naší budoucnosti vzhledem k tomu, že jde o stavby velmi ekonomické, energeticky úsporné a také cenově dostupnější, než mnoho městských bytů. V čem spočívá jejich hlavní výhoda?

Zateplení a vytápění – celoročně obyvatelné dřevostavby jsou zateplené tak, že splňují energetickou třídu B, tedy druhou nejvyšší. Jistou možností je vytápět objekt v krbových kamnech nebo krbem, což znamená další snížení nákladů na živobytí. Výhodné je to zejména tam, kde máme snadný přístup k palivovému dřevu a možnost jej na vlastním pozemku skladovat.

květiny na zahradním stole

Pitná voda – základem k úspěchu bydlení na vlastním pozemku je vrtaná studna. Máte-li k dispozici ponorné čerpadlo a záložní naftový či benzínový agregát pro výrobu elektrické energie, nezaskočí vás ani dlouhodobý výpadek elektrické sítě nebo problémy s dodávkou vody ve vodovodním řadu.

Fotovoltaika a solární kolektory – ohřev vody ze sluníčka a výroba elektřiny z fotovoltaických panelů je další bonus, který si tu můžete dopřát.

Vaření na plynu – nemusíte být závislí ani na zemním plynu, stačí si pořídit propan-butanovou láhev nebo zásobník, což vás cenově vyjde stále levněji a hlavně opět nejste závislí na něčím rozhodnutí, v případě že dojde ke kolapsu plynového potrubí. Vařit na propan-butanu znamená nebýt zaskočen vnějšími okolnostmi v souvislosti s krachujícími dodavateli plynu.