Proč vsadit na LED stropní světlo


Led stropní světlo se řadí k moderním trendům technického pokroku, ovšem nejde jen o módní záležitost, komerční návnadu kvůli zisku z prodeje, ve hře jsou jistá fakta, která z této technologie činí platného hráče s mnoha pozitivy, která vám nemohou nabídnout jiné světelné zdroje. Čím se LED diody vyznačují a proč jim dát přednost i z praktického hlediska?

0ef581e88d0a95f33ec041da3fbd91d8-1500x1500

Výhody LED svítidel

Minimální elektrosmog – nejsilnějšími zářiči z hlediska elektrosmogu jsou z umělých zdrojů světla zářivky a výbojky. Naopak LED diodová svítidla, ať už jde o LED zářivky nebo žárovky, LED pásky, panely a některé další tvary nepřispívají k nežádoucímu elektrosmogu téměř vůbec. Můžete tedy bez problémů osadit třeba LED stropní světlo v dětském pokoji i více LED žárovkami a ani malým dětem to nebude nijak ubližovat.

Minimální spotřeba – technologie LED je dnes na tak vysoké úrovni, že umožňuje snižovat spotřebu elektřiny na minimum. Je to nejúspornější řešení osvětlení, jaké můžete využít, je úspornější než „úsporné“ zářivky a mnohonásobně úspornější, než klasické žárovky s wolframovým vláknem. Podstatné je ovšem dodržet při osvětlení místnosti či pracovního prostoru potřebný počet luxů a neřídit se jen příkonem ve Wattech, jak tomu bylo u starých žárovek.

40944-cl116-aba40944(2)-1500x1500

Možnost volby barevného http://www.ceskatelevize.cz/porady/873971-svedectvi-barevneho-ostrova/dily/ odstínu – velmi dlouho trvalo, než byla objevena modrá LED dioda, do té doby byla tato technologie využitelná velmi omezeně, většinou ve formě prvků sdělovací techniky. V současné době je možné tímto způsobem vyrobit bílé světlo v různých odstínech, což předčí klasické žárovky. Bílá může být teplá, vhodná pro odpočinek, relaxaci a uvolnění, např. do lampiček u nočních stolků či stropních svítidel v obývacím pokoji. Studená bílá se naopak hodí jako pracovní osvětlení psacího stolu, kanceláře, manuálních provozoven a dalších pracovišť, kde je nutné dbát na dostatečnou bdělost.