Balíme věci na lyžařskou výpravu do hor


Zorganizovali jste lyžařskou výpravu a vyrážíte s vašimi kamarády za pár dnů do horského prostředí? Balíte postupně věci do sportovní tašky nebo velkého batohu a rádi byste měli přehled o tom, co balíte, kam to ukládáte, a hlavně aby to zůstalo na svém místě? Pak byste mohli využít již velmi známé a osvědčené zipové sáčky.

Zipový mechanismus je spolehlivý – jestliže se domníváte, že se zip sáček otevře a věci z něj vysypou během přepravy, pak se mýlíte. Pokud je dobře uzavřený, spíše se poškodí samotný sáček, než uzávěr. Postačí, pokud své věci uložíte do prostoru bez ostrých předmětů, a v zásadě můžete počítat s tím, že sáček poslouží, jak má.

balení věcí na hory

Hrací kostky, figurky a karty – dovedete si představit zábavu na horách ve společenské místnosti jen u televize? Lidé, kteří se umí bavit sami, nepotřebují televizi a klidně ji ponechají vypnutou. Zapnou ji jen ve chvíli, kdy chtějí dětem umožnit sledování večerníčku, a jinak se baví u karet, kostek, šachů nebo Člověče nezlob se. A kam jinam zabalit tyto drobnosti, co se rády někam rozkutálí, než do zipového sáčku?

zimní Krkonoše

Sponky a gumičky do vlasů, rtěnka, manikúra a další toaletní potřeby – to vše také patří do transparentního sáčku, který spolehlivě všechny předměty odstíní od vzájemného kontaktu. Na horách se vám mohou hodit i šicí potřeby, kdyby se někde utrhl knoflík nebo jste si roztrhli větrovku.

Psací potřeby – poházené tužky, propisky, pastelky a fixy v batohu mezi oblečením, to si koledujete o červené a modré fleky na bílém tričku. V sáčku se zipem budou všechny psací potřeby v bezpečí.

Špinavé prádlo – kam budete ukládat propocené ponožky po lyžování? Chtělo by to je oddělit od čistých věcí, ale igelitová taška bez uzávěru bude zápach propouštět. Zipový uzávěr nikoli, na ten je spolehnutí.

Svačina – nezapomněli jste na něco? Do čeho uložíte cestovní svačinu? No přece spolu s ubrousky do pytlíku se zipovým uzávěrem!