Stěhování do Sokolova


Vybrali jste si za své místo k životu Sokolov a plánujete stěhování do tohoto regionu? Kdysi dávno, v době socialismu https://cestovani.idnes.cz/foto.aspx%3Fr%3Dkolem-sveta%26c%3DA130402_180101_kolem-sveta_tom%26foto%3DTOM4a4dda_svit.jpg bychom se vám to tu spíše snažili rozmluvit, ale od té doby již uplynula pěkná řádka let a spolu s tím se tu mnoho věcí změnilo. Kupříkladu byla ukončena těžba hnědého uhlí a některé hnědouhelné lomy zatopeny vodou, čímž vznikly zajímavé rekreační oblasti. Krajina Krušných hor již není v takovém rozsahu zasažena kyselými dešti a západní Čechy se zas stávají atraktivní lokalitou pro trávení volného času. Potkáte tu mnoho turistů v oblasti Jáchymova, Klínovce, Kovářské a Božího Daru a velké oblibě se dnes těší i splouvání Ohře z Tršnice u Chebu až do Klášterce nad Ohří. A Sokolovem také Ohře protéká, takže si tu vodáky můžete užít i vy.

krabice na stěhování

Vyberte si termín stěhování

Máte-li možnost ovlivnit termín stěhování a nejedná se například o nájemní bydlení, nýbrž stěhování do vlastní nemovitosti, kdy je nejvýhodnější podniknout tuto akci?

vozík s balíky

Rovnodennost – jaro a podzim se shodují v jednom zásadním prvku, a sice v délce dne a slunečního svitu. Je to období přibližně stejně dlouhé noci a dne, a to také v našem mírném pásu znamená velmi příznivé denní teploty vzduchu. Jinými slovy, budete-li plánovat stěhování na toto období, nezastihnou vás ani tropy, ani mrazy, a budou se vám snáze provádět všechny potřebné úkony. Nebude nutné se neustále převlékat a navlékat rukavice a teplou čepici a v létě naopak podstupovat neustálé ochlazování pod sprchou nebo běžícím ventilátorem. V důsledku toho také bývá v létě největší nebezpečí vzniku infarktů a cévních mozkových příhod.

Středa – ideálním dnem pro stěhování do Sokolova je dle našeho názoru středa. Vezmete-li si ve čtvrtek a v pátek volno, budete mít čtyři dny času na vybalování věcí a zabydlení na novém místě. Ve středu se také láme pracovní týden a lidé kolem vás nebudou tak nervózní, jak je tomu zejména v pondělí, kdy jsou v šoku po dvoudenním pracovním volnu.