Jak zabavit děti na dovolené

Chcete jet na dovolenou a přemýšlíte jak zabavit děti? Je to jednoduché. Stačí sbalit pár maličkostí a hned budou mít děti o zábavu postaráno. Ne vždy je totiž pro děti na dovolené vyžití a malé zpestření zabrání nudě. Menším dětem, kterým stačí k zábavě málo, nezapomeňte vzít na dovolenou pastelky, fixy, omalovánky a prázdný blok. Ve chvilce nudy pro ně bude určitě zábavné nakreslit zážitky, které na dovolené zatím prožili nebo co se jim třeba zatím líbilo. Starší děti už je ovšem potřeba zabavit poněkud rafinovaněji a na delší dobu. Jestli mají plavání, lenošení nebo túr už plné brýle, pak jim zkuste dát míčky na badminton a pálky.

badminton

Pokud nemá sourozence, určitě si najde nějaké parťáka, nebo si rádo zahraje i s rodiči. U badmintonu je skvělé to, že má velmi jednoduché pravidla a dá se hrát prakticky kdekoliv. Nemusíte shánět síť a můžete si pinkat jen tak. Navíc ve vašich zavazadlech nezaberou moc místa. Jediným faktorem, který by tuto zábavu mohl ohrozit je vítr. Ten totiž míčky umí opravdu nezbedně odvát. Dalším předmětem, který vám nezabere v tašce skoro žádné místo, je létající talíř nebo také frisbee. Stejně jako u badmintonu jsou jednoduchá pravidla a dá se hrát i ve více než jen dvou lidech.

frisbee

Pro případy škaredého počasí nezapomeňte nabalit i nějaké karetní hry jako například Černého Petra nebo kvarteto. Pokud však nemáte ani jednu z těchto dětských alternativ, postačí vám třeba obyčejné karty, se kterými se dají hrát opravdu různé hry. V neposlední řadě by vám neměly chybět ani kapesní šachy, člověče nezlob se nebo dáma. Tahle zábava baví i starší děti a může je hrát třeba po večerech.

Vy sami víte, co vaše děti nejvíc baví, určitě je ale na dovolené naučíte i něco nového, na co budou rády vzpomínat, tak se toho nebojte a vezměte sebou co uznáte za vhodné a nezabere vám to moc místa.