Zdravé mlsání pro děti

Vybrat zdravé mlsání pro děti může být někdy náročné. Cukr se totiž rafinovaně skrývá snad ve všech produktech, které v obchodě najdete. Existuje ale cukr zdravý, i nezdravý. Co tedy dávat dětem k mlsání?

Ovoce

Ideální variantou při výběru sladkého mlsání pro děti je samozřejmě ovoce. V létě se nám nabízí možnost natrhat si sladké maliny přímo z keříku, udělat si výlet na třešně, nebo si zajet na samosběr jahod, a vybrat si tam ty nelepší. V zimě však není taková možnost, a ovoce v obchodech bývá poměrně drahé, nebo pěstované špatným způsobem, což jej připraví o chuť a vitamíny. V takovém případě je nejlepší volbou sušené ovoce bez cukru Vesela-veverka, lépe řečeno bez přidaného cukru, které děti mohou žvýkat místo čokolády, a dopřát si tak zdravou a chutnou svačinku.

misky s ovocem

Oříškové krémy

Nejedno dítě si žádá ke svačině namazat rohlík nutelou, která je ovšem plná palmového oleje a cukru. Výborné krémy se však dají sehnat i z nejlepších surovin a v nejlepší kvalitě. Například arašídový krém, nebo krém z kešu může být výbornou alternativou.

Plody v polevě

Pokud ustoupíte a přijmete trošku cukru, ve zdravější variantě, bude úžasnou volbou zkusit plody v polevě. Z plodů si můžete vybrat nejrůznější druhy ořechů, nebo sušeného ovoce. Z polev je pak na výběr čokoláda bílá, mléčná, nebo i hořká, jogurt, karob, karamel, slaný karamel.

kokos a sklenice

Zdravá zmrzlina

V létě se bez osvěžení v podobě zmrzliny zkrátka neobejdete. Jakou ale vybrat? Nejlepší bude si ji udělat doma sami. Pořiďte si vhodné formičky, na internetu najdete spoustu receptů, jak z ovoce udělat zdravou a chutnou zmrzlinu, na které si vaše děti rády smlsnou.

Nemáte-li čas běhat po obchodech a zdravých výživách, a vyrábět po večerech zdravé mlsy pro vaše děti, navštivte e-shop Veselá veverka, kde si vyberete ze spousty zdravých pochutin pro vaše nejmenší, ale i pro vás, a to za skvělé ceny v nejlepší kvalitě.