Je důležité mít pěkný a zajímavý web?


Někdy se klienti ptají, zda je nutné si zakládat web. Často nakonec dojdu k názoru, že ano. Je dobré si však uvědomit, že i www stránky podléhají módním trendům. Dříve stránky postavené na bázi Web 1.0 již nahrazují www stránky na vývojové fázi 2.0.
ruční fotomontáž.jpg

Pravdou je, že i když pozadí webových stránek je složitější a složitější, na pohled by měly být stránky stále především jednoduché, atraktivní a výrazně přehledné. Samozřejmě to jen usnadní příležitost, prohlížet si webové stránky i na mobilním telefonu. To je totiž momentálně nejvíce trendy. Pokud jsou stránky složité, zastaralé a těžko se v nich pohybuje, návštěvníci odchází hledat jiné lepší a jednodušší stránky.

Nejnovějším trendem je, místo složitých grafických prvků dávat na webové stránky vysoce kvalitní fotografie a hlavně videa. Nejedná se samozřejmě o celovečerní filmy, nýbrž o krátké video střihy ve velmi vysokém rozlišení.

Dalším prvkem, který je velmi populární a koresponduje s vývojem webu, je to, že se stránky propojují se sociálními sítěmi.

Často se na počátku ptáme, zda je nutné investovat do výstavby webu desetitisíce korun za web na míru, když je možné využívat různé i volně dostupné šablony, které již někdo vymyslel a nám by třeba i seděli. Samozřejmě na to není jednoznačná odpověď, protože se musíme zabývat různými stránkami věci.
webové stránky.jpg

Šablony

Pokud máte malé kosmetické studio nebo občerstvení, udělá vám dobrou službu právě i dobře zvolená šablona. Jednoduše řečeno, pokud potřebujete mít web čistě z důvodu uvedení informací a dohledatelnosti na internetu kvůli kontaktu, není vůbec špatné použít jednoduché šablony.

Web na míru

Pokud však chcete už prezentovat více informací, nabízet služby včetně třeba online výpočtů cen služeb, které si sami vyberete, je pak vhodné už se nechat zavést právě k odborníkům, kteří vám s nastavením vašich www stránek pomůžou.

Co si připravit?

Možná si myslíte, že přijdete do firmy, kde řeknete, že chcete web pro vaši firmu a odborníci sednou a hned něco vytvoří. Bohužel nebo spíš bohudík tomu tak není. Budete si muset připravit některé věci, které jsou pro tvorbu webu velmi zásadní.


·         V jakém oboru podnikáte?


·         Jaký je váš produkt?


·         Jaké jsou vaše služby?


·         Znáte svoji konkurenci?


·         Jaký je váš ideální zákazník?


·         Kolik zákazníků přes internet získáváte?


·         Chcete působit po celém světě nebo třeba jen ve vašem městě?

Když na dané otázky odpovíte, určitě se i vám začnou utvářet představy o tom, jak by web měl vypadat a je možné s firmu, která opravdu rozumí těmto věcem, vymyslet nejen originální, ale také účinný web.