Turisté v České republice


Češi obvykle vyrážejí na dovolenou do zahraničí. Přitom v České republice je spousta překrásných míst. Není tedy nijak překvapivé, že o dovolenou v České republice má zájem opravdu mnoho zahraničních turistů. Zahraniční turisté se do České republiky sjíždějí opravdu z celého světa. Která místa v České republice patří mezi nejnavštěvovanější? Pojďme si to trochu zesumírovat.
český krumlov.jpg 

Oblíbené české destinace

  1. Praha– samozřejmě největší zájem je o hlavní město. Turisté zde najdou opravdu nevídané množství památek. Praha patří mezi nejkrásnější města světa a nutno říci, že rozhodně zaslouženě.
  2. Dolní oblast Vítkovic– ráj pro milovníky industriální turistiky. Nejenže si projdete obrovský areál staré ocelárny, ale navštívíte také muzeum staré techniky. Navštívit můžete také starý důl a sfárat pod zem.
  3. Český Krumlov a jižní Čechy– patří už leta mezi nejnavštěvovanější místa, která si oblíbili také zahraniční turisté.
  4. Lednicko-valtický areálV posledních letech si získává velkou oblibu také lednicko-valtický areál. A není divu, opravdu bohaté množství památek v malebné krajině, do toho vinařská oblast, kdo by odolal.
  5. České Švýcarsko– národní park České Švýcarsko s unikátními pískovcovými útvary přitahuje jak zahraniční tak tuzemské turisty.

zámek lednice.jpg 
Samozřejmě těch TOP míst je mnohem více, Český ráj, Krkonoše, Kutná Hora, památník v Terezíně.
Ovšem není to jen příroda, historické a technické památky, je to také velmi příznivá cena, na kterou samozřejmě turisté slyší.
Bohužel je to také velmi levný alkohol. V posledních letech se tu a tam můžeme setkávat také s nešvarem, kdy do České republiky rádi zavítají mladí zahraniční student, kteří se zde cíleně opíjí, a velmi znepříjemňují život svým neakceptovatelným chováním. To, že tito lidé pro rozvoj českého cestovního ruchu nejsou právě žádoucí, asi není třeba ani připomínat.