Káva v klidu domova nebo v kavárně

Kavárny jsou všude kolem nás. V kavárnách snídáme, svačíme, odpočíváme, studujeme, scházíme se s přáteli, rodinou, obchodními partnery a prožíváme tam velké množství příjemných chvil. Trochu se nám tím ale ztrácí hlavní cíl kaváren a to vychutnat si tam výtečnou, lahodnou a kvalitní zrnkovou kávu.
příprava cappuccina

Jste také pravidelným návštěvníkem kaváren? Přiznejte si, z jakého hlavního důvodu vlastně kavárnu navštěvujete? Je Vaším cílem posezení s přáteli, prostředí kavárny a kavárna s cool kelímky a hrníčky nebo to je druh zrnkové kávy, kterou kavárna používá ve svých kávovarech a velký výběr z několika druhů zrnkové kávy?

K jakým účelům je vhodné zvolit kavárnu?

 

·         obchodní schůzka

·         pohovor

·         doučování

·         studium

·         rande

Tady vidíme, že kavárny slouží více k navazování společenských vztahů a socializaci. Schází se tam více sociálních kultur, turisti, lidé různých národností, s jiným finančním zázemím a všichni si spolu vychutnávají sdílené okamžiky nad hrnkem kávy.

Ještě je také obrovský rozdíl mezi tím, zda navštívíme nějaký mezinárodní kavárenský řetězec nebo malou, útulnou kavárničku s vybranou kávou a příznivými cenami.

Tady se dostáváme k podstatě našeho článku. Ceny v kavárnách nejsou zanedbatelné, za jednu kávu zde můžete zaplatit i 150 CZK. To je cena, za kterou koupíte 200 g kvalitní zrnkové kávy, ze které si doma uděláte cca 20 šálků lahodné kávy. Stále více domácností investuje do vlastních, kvalitních kávovarů a sdílí se svými přáteli chuť lahodné kávy v klidu svého domova.
pití brčkem

Myslíme si, že pokud investujete do kvalitního kávovaru a budete kupovat kvalitní zrnkovou kávu, jste schopní si doma připravit stejně tak lahodnou kávu jako v kavárně. Kávu si vypijete v poklidu Vašeho domova a v celkovém měřítku ušetříte nemalé peníze. Jsme v době, kdy je potřeba přemýšlet nad tím, za co utrácíme peníze.