Se psem na dovolenou

Dovolená v létě je téměř samozřejmostí. Ale pokud doma máte svého mazlíčka, je třeba se umět postarat i o něj. Jde o živého tvora, kterého jste chtěli mít doma. Nyní je součástí vaší rodiny, stejně jako vaše děti a všichni ostatní. Potřebuje také pít, jídlo, pozornost, a tak dále.

pes na ulici

            Nejprve je důležité si rozmyslet, jestli mazlíčka budete brát sebou nebo ne. Jestli jej máte kam dát, kde se o něj postarat. Pokud byste ho raději nechali doma, je třeba mu zajistit pravidelné venčení, jídlo a vodu. Nejlépe samozřejmě, kdyby si ho na těch pár dnů vzal někdo k sobě. A nejlépe někdo, koho již psa viděl, ví jak se chová a pes mu může věřit. U koček je to trochu jednodušší, ty venčit nepotřebují a stačí jim pravděpodobně jen vyměnit záchod než odjedete. Hodně závisí na počtu dní, které strávíte mimo domov. Samozřejmě ale nesmíte vynechat jídlo a pití. Je však snad samozřejmostí, že pokud vlastníte mláďata, je nutné být s nimi a nejlepší by bylo zůstat doma. Nechcete přeci, aby dostala šok, nebyla spokojená a zemřela.
psí jízda autem

            Pokud si mazlíčka berete na výlet, podívejte se na místo, kde se ubytujete. Smí na místo pes? Neuteče? Je zde plot, nebo jiná zvířata? Musíte se soustředit na každou informaci, aby nenastaly problémy. Stejně tak zkontrolujte místa, která chcete navštívit. Jestli na místo pes vůbec může, zda-li jsou zde kotce, často je to však spíše utrpením, jelikož zde jen kňourají a chtějí své páníčky. A takové luxusní ubytování, jaké často popisují na internetu, se jim nedostane. Pokud můžete na pár hodin nechat psa bez dozoru v ubytování, uděláte tak lépe. Pes má své zázemí, jídlo i vodu.

            Připravte si pro něj dostatek jídla a vody. Vodu obzvlášť na cestu a hlídejte si, jestli pes nepotřebuje napít. Stejně jako vy potřebují vodu i zvířata. Na cestě s ním pravidelně docházejte na záchod a může se stát, že se zvířeti neudělá dobře. Proto mějte po ruce i nějaké sáčky. Zkuste ho uklidnit, a nakonec se mu cesta třeba i zalíbí.

            A nezapomeňte, že se v horku v autě psi nenechávají. Mohou zde přijít i o život. Zkuste se sami zabarikádovat do auta na sluníčko a vydržet tam. S tímto přístupem jsou neustále problémy a lidé bývají opravdu hloupí. Obzvlášť mějte na paměti, že je třeba se o něj starat tak, jako se staráte sami o sebe.