Kvalitní dovolená, jak na ni?


Nabízí se varianta velmi jednoduchá – zůstat doma, nikam nejezdit. Nejenže ušetříme peníze, ale nemusíme řešit balení zavazadel, cestu a další stresy s tím spojené. Přesto má tato varianta jedno úskalí. Doma na nás začnou koukat všechny nedodělávky, budeme si dál sami vařit a ještě, pokud máme k práci pozitivní vztah, určitě začneme generální úklid a opravy všeho možného. Místo odpočinku si tak z dovolené odneseme bolavá záda a únavu.
červená lavička.jpg

Lepší je proto odjet, ale kam? Do zahraničí? Pokud to finance umožňují, je to samozřejmě skvělá varianta. Milovníci moře mohou ležet na pláži s knížkou a chytat bronz, vychutnávat si plody moře a cítit se božsky. Lidé více naklonění pohybu můžou surfovat, intenzivně plavat, chodit na výšlapy (jen prosím na za poledne, bez vody a v žabkách). V poslední době jsou navíc velmi levné lety do jihovýchodní Asie, kde nás čeká exotika ve všech směrech.

Ještě blíže, než moře, máme hory. Alpy i Tatry jsou pár hodiny cesty a aktivnějším lidem budou svědčit lépe než moře. Teploty jsou příznivější, fyzická námaha větší a dokonce se dá na ledovcích i lyžovat. O cyklostezky také není nouze a panorama je možná i malebnější, než to mořské.

Lidé neholdující přírodě se mohou vydat objevovat zahraniční města, dostupnost je také čím dál lepší. Navíc ve městech bývá velmi dobré kulturní vyžití – divadla, koncerty, show, všechno možné.
muzeum rijks.jpg

Pokud zahraničí neholdujete, zůstaňte v Česku. Navštivte část rodiny, která již je v důchodu, anebo začněte objevovat vám neznámé kraje. Například Vysočina, již dávno ne tak chudý kraj, nabízí krásné a kvalitní vyžití. Velké smrkové lesy, plno cyklostezek a míst pro houbaře. Mnohými zatracovaný Ústecký kraj je z nejhoršího venku a disponuje nádhernou přírodou. Vůbec všechny české hory jsou nádherné a české duši nejbližší. Jen pokud toužíte po moři, tak si s naší zemičkou nevystačíte…