Moderní chlorové tablety pohlídají kvalitu bazénové vody za vás


Kvalita bazénové vody je pro dobrý požitek z koupání naprosto zásadní. Vždyť právě dokonalá čistota bazénové vody je jedním z hlavních důvodů, proč si lidé své vlastní domácí bazény pořizují. Přestože je dnes k dispozici celá pestrá paleta výrobků, které vám s údržbou vody ve vaší bazénové nádrži pomohou, nemusí být zajištění jiskřivé tekutiny v nádrži tak snadné, jak to na první pohled vypadá.
struktura vody.jpg

Uhlídat totiž musíte hned několik zásadních faktorů, které by vám požitek z dokonalé koupele mohly zhatit:
V první řadě se jedná o znečištění bazénové vody. Ta může být znečištěna buď makroskopickými nečistotami jako je prach, listí, hmyz a další smetí, které se do nádrže zpravidla dostávají s větrem z okolního prostředí. Proti tomuto znečištění vaši nádrž spolehlivě ochrání bazénová krycí plachta, kterou byste měli používat vždy ihned poté, kdy ukončíte koupání. Mnohem větší znečištění však ve vaší bazénové vodě mohou napáchat různé mikroorganismy, především sinice a řasy. Proti těm můžete bojovat pravidelnou chlorací bazénové vody anebo užitím bezchlorových přípravků na bázi aktivního kyslíku.
Myslet byste ovšem měli i nato, že abyste mikroorganismy skutečně udrželi na uzdě, je nezbytné udržet optimální koncentraci chlóru ve vaší bazénové vodě a optimální hodnotu ph, tak aby přípravky bazénové chemie mohly dobře fungovat.
chodila pod hladinou.jpg
Koupání vám mohou znepříjemnit také nevzhledné inkrusty na stěnách bazénu či nehezké hnědavé zabarvení bazénové vody. Tyto inkrusty a zákaly mají na svědomí vápenaté, hořečnaté či železité ionty a další nežádoucí příměsi či nerozpustné nečistoty. Vápenaté či hořečnaté ionty je proto potřeba udržet v kapalné podobě a další nečistoty naopak vysrážet, aby je mohla spolehlivě odstranit bazénová filtrace.
Pokud se nyní obáváte toho, že tolik faktorů najednou nezvládnete sledovat, pořiďte si moderní osvědčené chlorové tablety 5v1, které se o vše potřebné postarají za vás.