Na co občas lidé při stěhování zapomínají

Na parkování – v tom stěhovacím shonu, kdy nevíte, kde vám hlava stojí, se poměrně snadno může zapomenout na zajištění místa pro parkování stěhovacího vozidla. V tomto směru to mají snadné lidé na venkově, kteří nic takového řešit nemusí. Vozidlo jednoduše zastaví před domem a stěhovací proces začíná. Jenže v případě stěhování bytů v Praze může na základě tohoto opomenutí celá akce ztroskotat. Tam musíte osobně navštívit městský magistrát, odbor dopravy, a požádat o výjimku. Žádost se musí podávat alespoň třicet dnů před stěhováním, což je zákonem stanovená lhůta vyřizování těchto žádostí.

kartonové krabice

Na svačinu – stalo se vám někdy, že vás v průběhu nějaké pracovní činnosti zastihl tzv. vlčí hlad? Je to docela nepříjemná záležitost a při stěhování obzvlášť. Přichystejte si nejlépe svačinu předem, abyste ji měli na stěhovací den k dispozici i bez toho, že by bylo nutné hledat nejbližší čerpací stanici či obchod s potravinami, což by vás i zbytečně zdržovalo.

stěhovací proces

Na balicí materiál – většina lidí se stěhováním obvykle začíná tak, že shání na mnoha místech papírové krabice. To je sice fajn, ale mnohem účinnější a také bezpečnější je pořídit krabice od stěhováků, a stejně tak i bublinkovou fólii, do které zabalíte téměř všechno. Nespoléhejte na staré noviny a na krabice z obchodů, které mohou být zašpiněné, pokryté plísní nebo chatrné, což by se vám pak v terénu mohlo vymstít.

Na administrativní úkonystěhování bytů v Praze byste měli začít nejlépe tím, že si v předstihu jednoho měsíce či šesti týdnů objednáte stěhovací firmu, a domluvíte s ní veškeré podrobnosti. Ihned poté začněte zajišťovat všechny administrativní úkony, a teprve pak se pusťte do balení věcí. Administrativa má přednost, protože každé opomenutí vás může stát zbytečné peníze. Budete potřebovat zajistit nové doklady včetně těch od vozidla, bude nutné sjednat smlouvy s dodavateli energií, čeká vás nájemní smlouva, pojistné smlouvy, záležitosti kolem zaměstnání či Úřadu práce, případně poplatky pro stavební či finanční úřad, zrušení nebo zajištění registrací pro sportoviště, knihovny, školy atp.