Stavíme plot v obtížně přístupném terénu

Každá nemovitost by měla být oplocená. Buď alespoň symbolicky živým plotem, anebo něčím, co jasně deklaruje rozměry parcely, která je již soukromým a nedotknutelným majetkem. Pořídíte-li si rekreační chatu, bude se jí to týkat zrovna tak.

Rekreační objekty se vyznačují několika zvláštnostmi. Za prvé http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/habera-pavol/prve-rano-2857 v mnoha případech sousedí s lesním porostem nebo přístupovou cestou, a za druhé se chata nachází ve svažitém a hůře přístupném terénu. Někdy je svah dokonce natolik příkrý, že vyžaduje stavbu betonových schodů a stupňovitých teras. V takovém místě bývá obtížné postavit i docela obyčejný dřevěný nebo pletivový plot.

výkopové práce

Musíte začít výkopem a základovým soklem – žádný plot ani zídka vám nebude stát na svém místě, pokud zanedbáte nebo dokonce ignorujete základy. V první řadě je zapotřebí provést výkopové práce v Praze https://servisvirivychvan.cz/sluzby/vykopove-prace/ a následně vytvoření dřevěného bednění (šalunku), do něhož se pak bude odlévat beton. Výkopové práce můžete provádět sami, ale ne vždy se to daří zvládnout podle našich představ. Proč si najmout na vytvoření plotového výkopu profesionály?

krumpáč v trávě

Kameny, kořeny stromů, skála – při kopání výkopu v rekreačních oblastech se velmi často v zemi setkáte s různými překážkami, které proces hloubení základů ztěžují. Mohou to být prorůstající, a někdy i velmi mohutné, kořeny stromů a keřů, kamení, skaliska nebo těžko prostupný jíl. Hloubení rýhy pro oplocení v takovém prostředí dá zabrat i profesionálům.

Prudký svah – zhotovení výkopu ztěžují i náročné terénní nerovnosti, například v prudkém svahu je pracovní činnost více namáhavá a vyčerpávající a pro amatéry je to někdy nad jejich síly. Kdo není na takovou práci zvyklý, neměl by riskovat např. nebezpečí úrazu.

Úrazy – utrpět těžký úraz při hloubení výkopu je možné, například dojde k sesuvu půdy ve svahu nad vámi a k zavalení uvnitř jámy. Opět další důvod, proč tuto práci svěřit odborníkům.