Proč vsadit na nebankovní společnost?

Mnoho lidí žijí ve stereotypu a představách, že nebankovní společnosti nabízí svým žadatelům nevýhodné úvěrové produkty, mnohdy navíc se skrytými poplatky a vysokou úrokovou sazbou. Jak je tomu ale ve skutečnosti? Pojďme si společně vyvrátit několik mýtů a polopravd, která vás možná překvapí.

V nabídce jen rychlé spotřebitelské úvěry? Tak tomu není!

Ano, je pravda, že do nebankovní společnosti řada lidí zavítá jen v případě, kdy potřebuje menší obnos peněz. Jsou velmi snadným způsobem, jak vyřešit nenadále finanční výdaje, na které se v rodinném rozpočtu už nedostává či překlenout dobu do další výplaty. Tomu nahrává hlavně fakt, že jejich vyřízení je oproti bankovním institucím velmi rychlé. Většina z nich totiž pracuje s automatickým schvalovacím procesem, odpadá nenáviděná byrokracie i papírování.

Vysoká investice

Mnoho nebankovních společností má v nabídce i hypoteční úvěry, zpravidla jsou to americké hypotéky. Pojďme si představit jeden příklad za všechny – nebankovní americkou hypotéku Fahd, která je vhodná pro žadatele s nedoložitelnými příjmy či špatnou platební minulostí.

Jde to i bez registru!

Jeden s častých důvodů, proč dochází v bankách k zamítnutí žádosti, je negativní záznam v registru dlužníků. V současné době máme přesně čtyři registry pro fyzické osoby. Ocitnout se na černé listině neplatičů však můžeme velmi snadno. Mnohdy postačí jen pozdě splacená faktura za telefon či nedoplatek na energiích. V některých případech se dá s bankou vyjednávat a úvěr přeci jenom získat, i když s přísnějšími podmínkami.

Vlastnictví domu

Je ale celá řada žadatelů, kteří přesto na hypotéku nedosáhnou. Řešení představují právě nebankovní společnosti, které jsou v tomto ohledu ke svým žadatelům přeci jenom přívětivější. Řada z nich na také žadatel čeká přímo s otevřenou náručí, tak proč této skutečnosti nevyužít ve svůj prospěch?