Jak a proč dostat tělo do stavu „ketózy“?

Co vlastně znamená keto dieta? Je to jedna ze zaručeně fungujících diet! Její působení a vliv na tělo je založen na velmi jednoduché bázi, a to ketóze. Což je stav těla, kdy po určitou dobu přijímáte jen dovolené potraviny, které obsahují velký podíl bílkovin, velmi nízký podíl sacharidů a v přijatelném množství obsahuje i zdravé tuky. Tento stav musí trvat minimálně tři dny. Poté dojde k restartu, kdy tělo začne pociťovat nedostatek energie, a proto sáhne do tukových zásob. Právě správným nastavením jídelníčku nedostane mozek signál, vezmi si energii ze svalů, ale naopak – energii začne čerpat z tuků a tím začíná tělo spalovat samo tukové nahromaděné buňky.

keto dieta

Velmi jednoduché, jen je důležité dodržet správný jídelníček. Řekněme si, kdo z nás má čas propočítávat denní kalorie, a hlavně správné podíly:

B í l k o v i n y * S a c h a r i d y * T u k y

I kdybyste vše našli na webu, je mnohem snadnější, rychlejší a mnohdy levnější, díky uspořenému času, objednat si dietní balíček přímo na míru. Webové kalkulačky vám pomohou ve zjištění vašeho body mass indexu, což je jakýsi ukazatel vaší zdravé či nezdravé tělesné hmotnosti a navrhnou dietní program. Také můžete oslovit výživové poradce, kterým weby vládnou a poradit se, jaká forma dietky je pro vás vhodná a žádoucí.

obezita strava

Můžete volit dietní program na pouhých čtrnáct dnů – to, pokud skutečně potřebujete „jen“ ozdravit svůj denní jídelníček. Anebo na tři týdny – tento cyklus volí klienti v případě, že potřebují srazit váhu o pouhé tři až čtyři kilogramy.

Ale pokud toužíte po váhovém úbytku alespoň deset a více kilogramů, je logické, že váš h u b n o u c í c y k l u s bude trvat delší dobu, možná měsíc, možná dva měsíce. Od toho jsou tu poradci, aby s vámi váš problém prodiskutovali a poradili vám.

Co vám můžeme zaručit je to, že pokud budete dodržovat všechna pravidla, která je nutná u keto diety dodržovat, váha půjde zaručeně dolů a co víc, vyhnete se i obávanému jo-jo efektu!