Proč se betonové ploty zařadily k úspěšným typům oplocení

Betonové ploty se do povědomí veřejnosti rozšířily velmi rychle i díky propagaci na Internetu. Mnoho lidí si totiž svá díla nenechává pro sebe a rádi se pochlubí alespoň fotografiemi, takže zadáte-li do vyhledávačů tato klíčová slova, nepochybně se vám zobrazí mnoho výsledků. K hlavním výhodám této technologie patří rozumná cena, zajištění důkladného soukromí, dlouhá životnost oplocení a téměř nulové nároky na údržbu. Svou roli však hraje i samotný vzhled betonového plotu, který rozhodně nepřipomíná nějaké ponuré vojenské stavby.

břečťan na zdi

Vzhled je také důležitý

Může vypadat jako kamenná zídka – když si vyhledáte na Internetu fotky postavených betonových plotů, některé z nich budou vypadat, jako kdyby se jednalo o kamennou zeď. Výrobci tvarových forem mají k dispozici postupy, které dokážou u betonového odlitku vytvořit velmi zdařilou imitaci kamenného reliéfu, takže nemáte vůbec pocit, že je zídka vystavěna jen ze směsi písku, cementu a mrazuvzdorných pojiv. Právě vzhled hraje velmi důležitou roli v zájmu o tuto technologii, proto se také betonová oplocení stala úspěšným hitem.

kamenná zídka

Kdo dá přednost šachovnici – plot z betonových panelů lze ponechat jako celistvé řešení v jedné barvě, ale také je možné využít dvou odlišných barev, navzájem velmi kontrastních, čímž vzniká nápadné a dalo by se říci velmi odvážné řešení. Výsledek oplocení připomíná šachovnici a rozhodně stojí za úvahu tam, kde chcete pozemek něčím oživit, zviditelnit a doplnit. Zajímavá kombinace je v barvách okrové a červeno hnědé nebo šedé a hnědé, které krásně kontrastují se sytě zelenou barvou krátce střiženého hustého trávníku.

Beton a dřevo nebo kovkalkulace betonového plotu Montáž MPC počítá i s dalšími alternativami kombinací betonových panelů s dřevěnými lištami a prkny, anebo s ocelovými či hliníkovými nástavbami. Tvář oplocení tak získá zajímavý rámec, a jestliže zvolíte vhodný design betonového soklu tak, aby se se dřevem či s kovem vhodně doplnil, získáte velmi atraktivní řešení za rozumnou cenu.