Schodiště

Možná to bylo pár let později, kdy někdo jako Bivoj tahal kance do svahu a když mu po sedmé ujel zpátky do kotliny, namíchl se a vymyslel schody. Zda i zábradlí se neví. No, asi to tak nebude, ale vyhneme se historii i pátrání po schodech a zábradlích v ní, a půjdeme se raději podívat do současnosti. Dnešní schody a schodiště jsou vyráběny více či méně sériově a není na nich zhola nic k obdivování, pokud je ovšem nedělá někdo, kdo to umí. Ale k tomu se ještě dostaneme. Krása starých schodů, nemyslím těch stupňů, ale zábradlí a dalšího příslušenství je pryč a je dávno zapomenuta. Nyní se pěstuje účelovost a tomu odpovídá trend takto schodiště se zábradlím vyrábět.

dřevěné zábradlí

Bohužel zde nejde rozebrat jednotlivé druhy, protože těch je strašně hodně. Dokonce existuje názvosloví, které laikovi asi nic neřekne. Namátkou zvolím pár výrazů. Tak tedy například jalový stupeň, zrcadlo, schodnice, podstupnice a tak dále a tak dále. Takto bychom se nedostali kupředu http://www.asz.cz/cs/kratke-komentare/zruseni-poradu-kupredu-do-minulosti-je-dukazem-prilisneho-vlivu-lobbistu.html a já vás nemohu zdržovat. Úkolem článku je ukázat vám, že i zábradlí může být pojato jako moderní a při tom hezké. V současných panelácích se musí dodržovat normy, a navíc se se stavbou spěchá, takže není čas vymýšlet nějaké okrasné prvky. Proto je to v panelácích všude stejné.

kovové zábradlí

Ovšem pokud chcete schody doma, třeba jen do patra jistě byste nechtěli něco tak ohavného. Proto si musíte najít firmu, která umí zábradlí na schodiště udělat jinak. Samozřejmě, že za dodržení všech bezpečnostních předpisů. Chtěli byste to předtím vidět? Není problém, klikněte na odkaz výše, to je ten jinak barevný text, a uvidíte sami, že všechno jde, když se ovšem chce. Vy si v klidu prohlédněte nabídky a pak také objednejte. Samozřejmě, že se před tím ještě musíte domluvit na rozměrech a dalších věcech, ale to snad každý ví a netřeba se o tom rozepisovat. Nu, co na to říkáte?