Finance a zaměstnání


Člověk chodí do zaměstnání hlavně proto, aby si vydělal peníze a mohl si slušně žít. Navíc peníze potřebujeme na jídlo a další výdaje, které musíme zaplatit. Otázka je, jestli jsou finance v zaměstnání dostatečné. Mnoho lidí říká, že jim finance, které získají ze zaměstnání (tedy plat) nestačí. Firmy údajně platí málo. Pokud se podíváme na zaměstnance z hlediska firem, tak je logické, že firmy chtějí co nejvíce odvedené práce za co nejméně peněz, které musí zaměstnancům zaplatit. Proč je to logické? Firmy potřebují vydělávat peníze a maximálně snižovat nálady, tedy i náklady na platy zaměstnanců. Druhá strana je také v tom, že člověk kolikrát utrácí za naprosté zbytečnosti a neumí hospodařit s penězi. V tomto případě je problém, že ať bude plat jakýkoliv, tak stejně nebude stačit. Je důležité umět s penězi hospodařit.
siluety podnikatelů před firmou.jpg
 
Dobrá zpráva je, že v dnešní době je nezaměstnanost na nejnižší úrovni. Co to znamená? Znamená to, že firmy potřebují zaměstnance a nenachází je. V tomto případě přichází do hry právě otázka financí a platu, který nabízejí. Platy jednoduše jdou nahoru. Bohužel, ale ne všude. Pokud se podíváte na nabídky práce, pořád vám přijde, že finance neodpovídají tomu, co člověk musí v práci vykonávat. Velkým plusem je výrazné navýšení mezd u prodavačů a prodavaček v jednom nejmenovaném diskontním řetězci. Navýšení platů je velice razantní a konečně si prodavačky a prodavači odnáší adekvátní mzdu tomu, co musí všechno dělat. Není to vůbec jednoduchá práce (fyzicky, psychicky). V tomto ohledu řetězec nastavil nějakou mez pro toto povolání. Bohužel ale konkurence na to nereaguje a to je špatně.
 podání ruky.jpg
Každý člověk si musí uvědomit, že plat nepůjde neustále zvyšovat. Pokud je člověk v práci spokojený a má relativně dostatek všeho, není důvod si stěžovat na to, že nemá finance. Je důležité, aby se člověk v práci cítil dobře a měl i dobrý kolektiv. Vše totiž není jenom o penězích. Věřte, že jsou mnohem důležitější věci a na to také myslete. Zkrátka finance a zaměstnání bude nicméně stále aktuální téma.