Jak vybrat správně matraci

Vybrat správnou matraci někdy může připadat jako alchymie. Stačí si vzpomenout, co Vám vadilo u té staré a od toho se odpíchnout. Také je důležité si uvědomit, k čemu matraci kupujete. Je jasné, že ke spaní. Ale zda se jedná o spaní příležitostní v podobě chaty anebo budete opravdu na matraci spát každý den. Mnoho rodin také řeší velmi matraci do manželské postele. A to zda koupit jednu velikou anebo dvě samostatné.
polštář na posteli.png
Samostatné matrace mají tu výhodu, že se dají otáčet a tak se tak rychle nevyleží a tím se prodlouží jejich životnost. Při výběru je také důležité brát zřetel na to, kde budete matraci ukládat. Některé jsou totiž vhodné spíše na rošt a jiné na pevnou podložku. Průměrná životnost se pohybuje v rozmezí pěti až deseti let. Proto je dobré ji opravdu takto měnit za novou. A nešetřit na úkor Vašeho zdraví. Ve specializovaných obchodech Vám rádi poradí a pomohou s výběrem.

méďa na matraci.jpg

Nejlevnější neznamená vždy to nejlepší

 

Matraci si vždy před koupi vyzkoušejte. Nemusíte se obávat, protože kvalitní obchod Vám toto vždy umožní. Každému jedinci totiž sedí úplně něco jiného, a proto je důležité si vyzkoušet pár matrací před finální koupi. Při koupi si také dávejte pozor na klamavé reklamy. Bohužel totiž i v tomto sortimentu jsou podvodníci. Žádná matrace Vás nevyléčí, a pokud narazíte anebo chcete si koupit matraci, která se tváří a jmenuje zdravotní, vyžadujte od prodejce certifikát. A jak je to s cenou? Tu vždy ovlivňuje typ použitého materiálu, objemová hmotnost a také konstrukční řešení. Ne vždy totiž ta nejlevnější matrace je úplně ta správná volba, která by měla splnit Vaše vysoké nároky a zaručí Vám i dlouhou životnost spokojeného a pohodlného spaní.

spánek na břiše.jpg

Nezapomínejte dbát i na hygienu lůžka v podobě snímatelných potahů. Dají se velmi lehce sundat a vyprat nebo vyčistit. Měli by mít speciální úpravu, která zabraňuje rozmnožování různých mikroorganismů, roztočů a bakterií.