Jihoafrická republika: země pohostinnosti a kontrastů

Jihoafrická republika se stává stále častějším cílem rodin i párů, a to právě díky své rozličnosti a možnostem. Ať už hledáte na dovolené cokoli, je téměř jisté, že to najdete právě zde.
jihoafrická republika ráno
 
Počasí
Teploty se zde v zimě (květen–září) pohybují kolem deseti stupňů a v létě se mohou vyšplhat na třicet stupňů, málokdy však tuto hranici přesáhnou. Pokud hledáte dovolenou na pláži, je ideální poohlédnout se po letenkách na prosinec nebo leden. Hledáte-li spíše turistickou dovolenou, zamiřte do Jihoafrické republiky v dubnu nebo říjnu, kdy se teploty pohybují kolem příjemných dvaceti stupňů.
stádo slonů
 
Do města, na pláž, či za přírodou?
Jihoafrická republika má tři hlavní města a to Johannesburg, Pretorii a Kapské Město. Pretorie skrývá historické centrum, je však ve vnitrozemí a není tolik orientovaná na turismus. Johannesburg, přestože také nenabízí přístup k oceánu, je mnohem více otevřený turistům a nabízí noční život i řadu atrakcí a obchodů, nemluvě o dech beroucím výhledu na Stolovou horu. Kapské Město je ideální kombinací města a nádherných písčitých pláží. Se stovkami hotelů a AirBnb bytů není těžké najít ubytování blízko centra města i pláže. Pokud se poohlížíte po aktivní dovolené, Jihoafrická republika má řadu národních parků a skalnatých oblastí, jako například Hogsback, Cederberg, a Magaliesberg.
 
Kultura
Přestože historie Jihoafrické republiky není tou nejveselejší, zanechala po sobě stopy ve většině měst. Historické budovy, památníky či výstavy naleznete v Pretorii, Johannesburgu, nebo například v přístavním městě Port Elizabeth. Velkou součástí kultury je i tamější jídlo, které se vyznačuje silným kořením a velkým množstvím masa. Pokud jste fanoušky dobrého steaku či klobásy, nezapomeňte navštívit místní verzi našeho grilování, tzv. braai.
 dveře vězení
Lidé v Jihoafrické republice žijí podle principů „Ubuntu“ – dávají přednost komunitě před jednotlivci, jsou vždy ochotni pomoci a nikdy vás nenechají na holičkách. Tuto vlastnost si předávají z generace na generaci, a proto pokud navštívíte tuto nádhernou zemi, snažte se i vy pomáhat těm, kteří neměli takové štěstí. Tamější lidé jsou vděční i za ty nejmenší dary či spropitné, a jsou natolik pracovití, že si to opravdu zaslouží. Připravte se, že lidé vás často budou brát jako člena rodiny či blízkého přítele jakmile vás poznají, a díky tomuto možná objevíte zákoutí Jihoafrické republiky, o kterých se běžným turistům může jen zdát!