Lyžování v Rakousku: Maria Alm

Toto klidné městečko bylo vždycky tak trochu mimo zaběhlé trasy, přestože je jen hodinu jízdy od Salcburku. Nové lanovky však tuto situaci rázem změnily a Maria Alm je tak hrdou součástí lyžařské oblasti Hochkönig. Maria Alm je nenápadným, přesto okouzlujícím místem, kterému dominuje kostel se 67m vysokou jehlovou věží. Jedná se o nejvyšší kostel v celém Salcbursku. Koncem roku 2018 zde byla otevřená tichá lanovka pro 10 osob, která spojuje centrum města se sjezdovkami. Maria Alm není velké letovisko, ale nachází se zde mnoho restaurací, barů a hotelů.
postavičky na lyžích
Region Hochkönig
V překladu znamená název regionu Vysoký Král. Stejnojmenná hora dominuje výhledům ze sjezdovek, které protínají několik měst a vesnic, od Maria Alm na jednom konci po Muhlbach na druhém.
Z vrcholu Natrunbahn můžete zpátky sjet dlouhou příjemnou cestou dolů rovnou do Maria Alm nebo jet na druhou stranu abyste se připojili k okruhu oblasti. Lyžování nad Maria Alm dosahuje 1900 výškových metrů v Aberg-Langeck. Hora Hochkönig měří téměř 3000m a na hřebenu běží paralelně se sjezdovkami jako např Hinterhall a Hintermoos.
lyžování u lesa
Odtud se dá přejet na vrchol Gabuhel až do nejvzdálenějšího bodu, městečka Muhlbach.
Další výhoda je, tato lyžařská oblast je i na skipasu Ski Amade (jméno po slavném rodákovi Wolfgangu Amadeu Mozartovi), který má 760km sjezdovek v pěti regionech včetně lázeňského města Bad Gastein a ledovce Dachstein. Žádné ze středisek se od sebe nenachází víc než hodinu jízdy od sebe. Je to skvělá příležitost jak prozkoumat různé oblasti bez dalších nákladů navíc.
 
 
Proč jet právě sem
Kouzlo: 120 km tratí poskytuje spoustu možností pro nejrůznější úrovně lyžařů, ale nabízí zejména klidnější atmosféru, než je ve známějších střediscích.
 
Dostupnost: Maria Alm se nachází cca 50 km od Salzburku. Jednoduchá dostupnost autem, ale i autobusovými linkami.
 
Vyžití: Hilltop Gasthof Kron Reith – krátkou jízdou kabinovou lanovkou nebo procházkou se dostanete do stylového zařízení, kde ochutnáte výborná tradiční rakouská jídla a dolů odtud vede 1,5 km dlouhá sáňkařská dráha. Projeďte se kočárem taženým koňmi za svitu měsíce. Tři dny v týdnu můžete vyrazit na večerní lyžování, které je z mnoha bezplatných nabídek na Hochkönig Card, která je k dispozici zdarma ve většině hotelů.