Ložnice vhodná pro spánek

Možná si to ani neuvědomujete, ale v ložnici trávíte nejvíce času z celého bytu. A to i přesto, že si to díky spánku většinou nepamatujete. Aby byl však spánek co nejvydatnější, musíte si ložnici zařídit podle určitých pravidel.
spaní pod oknem
1.      Určitě nešetřete na posteli, respektive na matraci. Špatný spánek totiž neznamená pouze zvýšenou únavu po následující den, ale i riziko rozvoje některých duševních poruch, například deprese. Postel by měla být dostatečně pevná a velká. Mnohem důležitější je však matrace. Pokud na té budete šetřit, budete se probouzet celí rozlámaní a nevyspalí, což rozhodně nechcete. Matrace by měla být schopna kopírovat linie vašeho těla. Tento typ zdravotních matrací je sice poměrně drahý, ale jedná se o investici, kterou vaše páteř rozhodně potěší.
2.      Nejen postel, ale další nábytek by měl tvořit výplň ložnice. Není potřeba to s ním ale přehánět. Bohatě stačí nakoupit dva noční stolky a nějaké skříně na oblečení a další věci. Máte-li ložnici menších rozměrů, bylo by lepší vyměnit klasické skříně za jejich vestavěné alternativy, díky kterým se prostor v pokoji o něco nafoukne.
3.      Velkou roli hraje v ložnici i barva stěn. A to dokonce větší, než-li v jiných pokojích. Abyste dokázali v klidu usnout, potřebujete k tomu mimo jiné i příjemné prostředí, a to rozhodně nenavodíte křiklavými barvami. V tomto případě je daleko lepší být střídmější a použít spíše tmavší odstíny. Ovšem ani klasická bílá není k zahození.
pruhované polštáře
4.      I přesto, že prostory ložnice se využívají hlavně ke spánku, není od věci tento pokoj vybavit některými menšími dekoracemi. Nemusí se jednat o žádné přepálené ozdoby, stačí jen malé věci, které potěší vaše oko. Vhodné jsou například fotografie vašich příbuzných v rámečku nebo menší sošky. Co se naopak nedoporučuje, to jsou kupříkladu plakáty, velká nástěnná zrcadla a předměty, které ve vás mohou vyvolat rozrušení.