Nahrávací studia

Máte napsané vlastní texty písniček a dokonce hudbu? Přemýšlíte o tom, že si necháte profesionálně nahrát písničky v nahrávacím studiu? Jednoznačně je to nejlepší volba, kterou můžete udělat, pokud chcete opravdu kvalitní služby. Doma si takovou písničku rozhodně nenahrajete, navíc můžete často potřebovat různé speciální efekty a ty si doma opravdu neuděláte.
 hudební studio.jpg
Jaké služby můžeme očekávat?
Nejdříve je potřeba se domluvit na konkrétní představě, kterou máte a co očekáváte od nahrávacího studia za služby. Samozřejmě zde získáte profesionální nahrávání písniček. Počítejte s tím, že nahrávání zabere opravdu několik, až několik dní. Zde záleží, kolik písniček budete potřebovat nahrávat. Budete mít jistotu profesionálního přístupu. Mnohé nahrávací firmy nabízí i možnost, že přímo ve studiu si můžete nechat zahrát živě hudbu k vaší písničce.
ovládání při nahrávání.jpg
To znamená, že si zde můžete nechat podle not zahrát danou melodii. Další služby jsou například maximální úprava vašeho hlasu tak, aby byl co nejlepší. Veškeré úpravy vašich písniček samozřejmě procházíte s pracovníky a pokud je to kvalitní studio, tak vám určitě nabídnou i různé možnosti, jak to natočit. Pamatujte, že vše záleží na domluvě. Často také zajišťují možnost úpravy písniček přímo na CD. Některé studia vám nabídnou i tvorbu profesionálního webu. Je dobré toho využít hlavně v případě, že se potřebujete a chcete zviditelnit.
 
Jak se nám prohne peněženka?
S cenou je to velice individuální. Musíte zde počítat s cenou za hodinu nahrávání plus dále k tomu práce na úpravách vašich písniček. Cena za hodinu nahrávání se pohybuje již od zhruba 700 Kč za hodinu. Velice ovšem záleží, pro jaké studio se rozhodnete. Začínající studia nabízí nižší ceny, naopak pokud se rozhodnete pro známé studio, tak si náležité připlatíte.
mikrofon ve studiu.jpg
Dále počítejte s cenou za další úpravy. Zde je to opravdu individuální a na domluvě s producentem. Nelze zde paušálně napsat, kolik budete platit. Osobně jsem nahrával ve studiu, kde jsem neměl až takovou úpravu a stálo mě to kolem 11 000 Kč za dva dny. Není to pouze nahrávání, ale o práci producentů s následnou finální úpravou, to je potřeba si uvědomit.
 
Pokud ovšem opravdu chcete kvalitní nahrání, tak zde není jiná cesta. Kvalita je velká a cena, to už je na vás, jestli budete ochotni zaplatit. Začínající zpěváci a zpěvačky nemají ani jinou možnost a je potřeba si tímto projít. Každopádně i když si to chcete jen zkusit, jak se zpěváci cítí, tak je to zajímavý zážitek.