Malý dětský pokojíček a jeho zařizování – Co by v pokoji nemělo chybět a jak to tam všechno nacpat?

Plánujete zařizování nového dětského pokojíčku pro svou ratolest a nevíte, kde začít? Vybavit dětský není jednoduché, zvláště, když nemáte moc prostoru.

Malý dětský pokojíček a jeho zařizování – Co by v pokoji nemělo chybět a jak to tam všechno nacpat?

Zařizování domácnosti obecně je velkým oříškem, pokud řešíme nedostatek prostoru. Menší byty jsou nepraktické, ale pokud si to v něm umíte všechno dokonale zorganizovat, nemusíte tím hned trpět. Je jasné, že v malém bytě bojujeme s každým volným místem a řešíme, jak uspořádat nábytek. Když je malý dětský pokojík, do kterého se navíc má třeba vejít i více dětí, jde o nadlidský úkol, jej vybavit. V dětském pokoji by vždy mělo být místo pro hru dítěte, místo pro učení a samozřejmě postel pro odpočinek a spánek. Jenže, jak to tam všechno vměstnat?

pexels-photo-4887203

Pusťte do pokoje světlo

Když se podíváte na návrhy dětských pokojů Bydesign například na internetu, zjistíte, že prioritou jsou světlé barvy, které by v dětském pokoji měly převládat vždy. Volte jemné pastelové tóny, neutrální bílou nebo světle šedou a barvičky dětem do pokoje přineste ve formě doplňků a drobných dekorací. Světlo ale do pokoje pusťte i co se týče osvětlení, světlo je skutečně důležité a hlavně, prosvětlené místnosti vypadají vzdušněji a prostorněji.

pexels-photo-439227

Vyhněte se rozhodně i velkým a masivním kusům nábytku, pokud je to ve vašich finančních možnostech, raději pořiďte nábytek na míru. Tím ušetříte neskutečně mnoho místa, protože v případě kusového nábytku z obchodu se nemusíte vždy velikostně trefit. Pokud nábytek na míru nechcete nebo nemůžete pořizovat, bez metru a plánování se neobejdete.

Kam s tím?

Co se týče umisťování nábytku, řiďte se vždy tím, že by nábytek měl zůstat vždy při zdi. U zdí nebude dítěti zavazet, na zemi uprostřed pokoje si totiž děti obvykle hrají a to by jim mělo být umožněno. V pokoji pak zajisté nesmí chybět kvalitní postel, ta může být klidně sklápěcí, bude vám opět šetřit spoustu místa. Skvělou možností jsou pak soupravy postele a psacího stolu, kdy dítě spí na patrové posteli a pod sebou má koutek na učení se stolem a šuplíky.

Tyhle vychytávky ze světa nábytku dokážou ušetřit velké množství prostoru.