Nejlepší kuchařky

Zlatá kuchařka, Anuše Kejřová
Jestli hledáte jednu nadčasovou kuchařku, tak toto je ona. Zlatá kuchařka s rozpočty Anuše Kejřové pomáhá v kuchyni už čtvrté generaci kuchařů a kuchařek. Kromě receptů, včetně nápadů na dietní jídla nebo rozpisů diet pro lidi s různými druhy onemocnění, v ní najdete mnoho praktických rad pro chod domácnosti, jako třeba tipy na úklid, nákup, skladování potravin nebo stolování. A nemusíte se bát, vydání se pravidelně aktualizují, to zatím poslední je z roku 2009, takže ceny potravin sedí, a podle knihy se skutečně dá naplánovat jídelníček, který potěší žaludek i peněženku.
 obrázková kuchařka
Nejbarevnější kuchařka, Kamu
Od klasiky rovnou k moderně. Kamu, vlastním jménem Kamila Rundusová, je živel. Barevná, veselá, trochu bláznivá a plná života. A přesně taková je i její kuchařka. Jak sama autorka píše, kniha je určená těm, kteří se rádi baví životem, chtějí poznávat barvy a chutě světa, a nebojí se experimentovat. Že se vám nechce létat po celém kraji, abyste našli ten jediný obchod, kde mají palmové listy nebo černou sůl? Nebojte, Kamu všechny recepty upravila tak, abyste si je mohli snadno udělat i doma. Knížka je krásná i na pohled, barevná, plná velkých fotek, takže se hodí i jako dárek.
 špagety a zelenina
Lahodně s Ellou, Ella Mills
Ella, ještě jako Ella Woodward, byla typickou Britkou, která milovala smažené, sladké a další nezdravé potraviny. Vážná nemoc ji ale donutila své stravování radikálně změnit, a tak vznikl nejprve blog, a pak i kniha, Lahodně s Ellou. Jedná se většinou spíše o zdravější recepty, ale nebojte se, hlavní roli stále hraje chuť a požitek z jídla. Ella používá tolik zeleniny, kolik se jí jen do hrnce vejde, kvalitní zdroje sacharidů, ovoce, ořechy a spoustu dalších ingrediencí, které zajišťují, že jídlo vám udělá dobře na těle i na duší. Navíc má i obchod a bistro, takže abyste její nápady ochutnali, nemusíte ani hnout prstem.