Pro spánek je důležitá tma

Cyklus planety je nastaven tak, že se nám střídá den a noc, což je pro naše zdraví, a především spánek velmi důležité. Tmu můžeme ještě podpořit roletami.

Pro spánek je důležitá tma

Střídání dne a noci

Jistě se každý z nás učil o rotaci Zemi, protože bez ní by bylo všechno jinak, kdy se nám stále planeta otáčí kolem Slunce, a ještě k tom kolem své osy. Díky tomu máme kalendář s 365 dny a jednou čtvrtinu, což způsobuje, že jednou za čtyři roky máme přestupný rok, kdy je o jeden den více. Slunce samozřejmě nemůže svítit i na odvrácenou stranu naší planety, takže na ni nedopadají sluneční paprsky a je temná.

nohy v posteli

Vzhledem k otáčení se zase dostane do fáze, kdy na ni svítí Slunce, takže ve výsledku se nám hezky střídá noc s dnem. Na to je zvyklá celá příroda včetně lidí, protože každý potřebuje odpočívat formou spánku, kterého musíme mít rozhodně dostatek. Navíc existují i zvířata, která naopak noci využívají a třeba loví potravu, aby přežili. Nesmíme podceňovat svůj spánek, ovšem někdy bohužel nemůžeme spát v noci, a proto musíme takové prostředí co nejvíce napodobit, abychom se skutečně dobře vyspali.

Stahovací rolety

Dobře se vyspat přes den není jen tak, protože pro naše tělo je to nepřirozené, ale třeba při nočních směnách nám nic nezbývá, takže musíme režim, kdy pracujeme v noci udělat co nejpříjemnější, aby neměl takové následky. Rozhodně je nutné mít správnou postel, protože každý Vám potvrdí, že mít kvalitní postel má opravdu vliv na spánek a oproti nějaké staré a proležené je to velký rozdíl.

ložnice žaluzie

Dalším bodem je prostředí, jenž by mělo být klidné a se správnou teplotou, kdy se někdy vyplatí koupit klimatizaci. Posledním a naprosto rozhodujícím bodem je zajistit tmu, a to i ve velmi slunečných dnech. Velmi praktickým řešením je roleta den noc MK-rolety, které podle aktuální situace nádherně regulují sluneční záření. Existuje mnoho provedení a rozměrů, aby roleta nádherně pasovala do každé domácnosti a Vy jste s ní byli naprosto spokojeni. Vyrábí se v mnoha provedeních, takže ji můžeme přizpůsobit designu interiéru.