Zvěčněte své vzácné okamžiky


Jedinečné chvíle s rodinou jsou neopakovatelné. Byla by tak škoda je nezvěčnit. Jasně – každý má doma chytrý telefon s fotoaparátem, nicméně věřte, že každý kdo má foťák, není fotografem. Fotografové jsou umělci, kteří nejen že dokážou zmáčknout spoušť ve správnou dobu, ale dokážou výsledné fotografie i velmi dobře upravit. Taktéž při focení vám dokážou říct, kam přesně si máte stoupnout a jaké světlo bude vypadat dobře. Zkrátka, jedná se o umění.

Pokud jste se tedy i vy rozhodli, že vyhledáte někoho, kdo vám zvěční jedinečné chvíle, máte na výběr z celé řady umělců. Obecně platí, že v každém větším městě naleznete nějakého profesionála. Taktéž je nepsaným pravidlem, že dobrý fotograf za vámi mile rád dojede. Například fotografka Zlín nabízí služby i okolí.

žena s foťákem

Mezi nejčastější focení patří párové focení v přírodě. Jedná se o jedny z nejhezčích fotek. V některých případech se jedná o předsvatební focení s budoucím ženichem a nevěstou. Tohle focení pak probíhá nejčastěji během zlaté hodiny, neboli hodiny, kdy je slunce pro fotografy v nejpřijatelnější poloze.

Dalším typem focení je ateliérové. To probíhá buď před bílým plátnem, nebo v předem naaranžovaném prostředí u fotografa. Oba druhy mají něco do sebe a záleží především na to, co vy jako zákazník si představujete.

fotografové v přírodě

Obzvláště specifickým druhem focení je to svatební. Zde se jedná nejčastěji o celodenní focení, kdy fotograf v průběhu dne zachycuje momenty budoucích novomanželů. Po obřadu samotném pak následuje i focení samostatné. To se pak velmi podobá tomu párovému.

To jakou variantu zvolíte, záleží jen na vás a domluvě se samotným umělcem. Jednotlivé varianty se pak od sebe liší i cenově. Klasické párové focení může stát od několik stovek až po pět tisíc. Záleží, co všechno je v daných službách obsaženo a zda chcete dodat fotografie i vytištěné.